Środki przeczyszczające a odchudzanie

W ostatnim czasie w sieci przeczytać można o popularnym i podobno szybkim sposobie na odchudzanie jakim są środki przeczyszczające. Na grupach poświęconych odchudzaniu można przeczytać, że dzięki nim uzyskamy trwałe, szybkie z zdrowe efekty. Czy tak jest naprawdę? Jak może się skończyć nieodpowiednie używanie środków na przeczyszczenie? O tym wszystkim przeczytasz w dzisiejszym artykule!
srodki przeczyszczające - czy odchudzają?

Odchudzanie przez środki przeczyszczające – czy ma to sens?

Przeczytałaś o tym sposobie i zastanawiasz się, czy wykorzystanie tabletek i syropów przeczyszczających może wspomóc proces odchudzania? Zastanawiasz się czy dzięki nim można uzyskać szybki efekt? Odpowiedź jest prosta – tak i… nie!

Środki przeczyszczające faktycznie mogą powodować utratę wagi, jest to jednak nic innego jak pozbycie się z naszego organizmu wody. Jak podaje popularny portal o zdrowym odżywianiu Naturalab takie preparaty jak Dulcobis czy Xenna są coraz częściej wykorzystywane podczas odchudzania ale ze zdrowym odchudzaniem mają niewiele wspólnego. Utracona z organizmu woda daje chwilowy efekt w postaci 2-3kg mniej na wadze. Zaprzestanie stosowania tych środków prowadzi jednak do bardzo szybkiego powrotu, do stanu sprzed ich stosowania.

Niestety odwodnienie to realne zagrożenie dla naszego zdrowia, czasami nawet życia! Odchudzanie przez środki przeczyszczające prowadzi do wypłukania witamin i minerałów potrzebnych do normalnego funkcjonowania naszego organizmu i wiąże się ze sporym ryzykiem. Nie mamy szans na osiągnięcie żadnych korzyści – takie „odchudzanie” może przysporzyć nam wielu problemów!

Dulcobis, Xenna a może Forlax – co wybrać, by schudnąć?

Absolutnie żaden z tych środków nie sprawi, że zredukujesz tkankę tłuszczową ze swojego brzucha, ud czy pośladków. Zarówno Dulcobis, Xenna jak również Forlex służą do leczenia zaparć i nie powinny być stosowane w innym celu.

Jeśli chcesz uzyskać trwałe efekty a masz problem z motywacją do ćwiczeń, nie możesz również zabrać się za swoją dietę to z pomocą mogą przyjść różne naturalne tabletki na odchudzanie takie jak opisywany jakiś czas temu Keto Actives, który wspiera organizm na diecie ketogenicznej ale również doskonale sprawdza się w kuracjach odchudzających.

Ile można schudnąć od środków przeczyszczających?

Sporo osób szuka w sieci tej informacji i zastanawia się ile można schudnąć od środków przeczyszczających. Chcę podkreślić po raz kolejny, że korzystając z tabletek przeczyszczających nie chudniemy a pozbywamy się wody, witamin i minerałów. Chwilowy efekt jest zauważalny na wadze ale nie jest wart ryzyka, które podejmujemy wykorzystując takie preparaty!

Jeśli chcesz wiedzieć ile kilogramów mniej pokaże Twoja waga po zażyciu takich preparatów przypomnij sobie ile straciłaś na wadze w trakcie infekcji rotawirusem zwanej potocznie grypą żołądkową. Odwodnienie takie może zabrać nawet kilka kilogramów w 2-3 dni ale zamiast się cieszyć przypomnij sobie jak człowiek czuje się po takiej infekcji…

Wnioski powinny być oczywiste – nie warto wykorzystywać środków przeczyszczających do odchudzania bo nie zostały one do tego stworzone!
odchudzanie wymaga pracy i czasu

Co jeśli nie środki przeczyszczające?

Jeśli jesteś zainteresowana zdrowym odchudzaniem a nie szybką redukcją w postaci utraty wody z organizmu to musisz zainteresować się zdrowym odżywianiem, właściwą dietą i ćwiczeniami – to wszystko pozwoli szybko zredukować tak niechciana tkankę tłuszczową a nie wodę, której nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Aby pozbyć się nadwagi wystarczy:

  • odpowiednio się odżywiać,
  • zadbać o ruch,
  • wspomagać się suplementami,
  • pamiętać o regeneracji,
  • unikać słodyczy i fast foodów,
  • wystrzegać się dziwnych metod takich jak np. środki przeczyszczające

Te kilka prostych kroków sprawi, że raz na zawsze zapomnisz o nadwadze i odchudzaniu. Zmień swój styl życia i odżywiania a bardzo szybko zyskasz piękną sylwetkę pozbawioną większej ilości tkanki tłuszczowej. Co więcej zyskasz lepsze samopoczucie i wyższą samoocenę. To wszystko przyczyni się do poprawy twojej kondycji i ogólnego samopoczucia.

Czy warto stosować środki na przeczyszczenie do odchudzania – Nie! Nie warto tego robić pod żadnym pozorem bo jest to niebezpieczne i…. absolutnie nieskuteczne!